Миколаївські ревізори викрили одеських казнокрадів

Ревізори Миколаївській Держфінінспекції розкрили масштабні розкрадання бюджетних коштів в Кілійському районі Одеської області.

Фахівці Державної фінансової інспекції в Миколаївській області були залучені Службою безпеки України для перевірки правомірності виділення з аграрного фонду України на розвиток виноградників Кілійського району.

Спочатку з проханням про проведення ревізії співробітники СБУ звернулися в Держфінінспекції Одеської області, проте одеські фінінспектори проявили прямо-таки єзуїтську винахідливість, щоб уникнути участі в перевірці.

В ході перевірки було встановлено, що підприємство «Лад-Агро» отримало близько 3 мільйонів грн. нібито для створення нових виноградників. Однак на ділі ніякого нового винограду ніхто не садив - перевіряючим продемонстрували лише подразнень старі саджанці. Виділені ж з аграрного фонду кошти керівництво «Лад-Агу», діючи у змові з керівництвом Кілійської райдержадміністрації, просто привласнив.

В процесі проведення ревізії миколаївським фінінспектором постійно намагалися чинити перешкоди. Виконуючого обов'язки начальника агропромислового управління Кілійської РДА Анатолія Кривенко (який раніше як раз і був директором цього самого «Лад-Агро»), знайти так і не змогли - як повідомили товариші по службі, він не з'являється на робочому місці вже більше місяця. У відповідь на вимогу надати ревізорам документи комісії про виділення компенсації на відновлення виноградників глава Кілійської РДА Іван підсмажити заявив, що документи ці були ... вкрадені! Підсмажити мальовничо розписав картину викрадення паперів з сейфа в аграрному управлінні і навіть назвав конкретну дату крадіжки - 24 липня 2012 року.

Цікаво, що в «Кілійський справі» з Миколаєва брали участь не тільки фінінспектори. У справі «засвітився» і миколаївський адвокат А. В. Курата. Нинішній директор «Лад-Агро» Решетник, всіляко уникав зустрічей з представниками контролюючих та правоохоронних органів, надіслав листа в Держфінінспекції про те, що готовий співпрацювати через свого представника - Куратева. Трохи пізніше пан Курата повідомив в Фінінспекція, що є вже представником управління агропромислового розвитку Кілійської РДА.

За інформацією, А. В. Курата є сином колишнього начальника миколаївського міськвідділу міліції, полковника Віталія Куратева.

Новости Н