Луганська чиновниця організувала корупційне звалище на півмільйона

У Луганській області затримано керівницю управління ЖКГ за забруднення земель і завдання державі 571 тис. грн збитку. Чиновниця задумала створити місцеву звалище.

Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю ГУМВС України в Луганській області, з вини керівниці управління житлово-комунального господарства одного з міст у Луганській області поблизу населеного пункту виникла звалище побутових відходів площею 0,5 га.

Повідомляється, що в кінці грудня в Управління боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Луганській області звернулися мешканці невеликого шахтарського містечка. За їх словами, останнім часом неподалік від їхнього міста утворилася величезна сміттєзвалище розміром з футбольне поле, куди постійно звозять все нові і нові відходи.

Як з'ясувалося, півтора роки тому керівниця місцевого управління ЖКГ, в компетенцію якої входили функції по збору, вивозу та утилізації всіх міських побутових відходів, вирішила не вивозити ці побутові відходи на офіційну звалище і платити за це.

Замість цього вона задумала створити місцеву сміттєзвалище, а всі «зекономлені» гроші використовувати на власний розсуд. В кінці грудня працівники міліції спільно з колегами з екологічної інспекції на під'їзді до імпровізованої звалищі затримали черговий сміттєвоз.

Згідно з висновком експертизи, несанкціоноване звалище твердих побутових відходів на земельній ділянці площею в 0,5 га стала причиною забруднення ділянки і реальною загрозою життю і здоров'ю людей, а також навколишньому середовищу.

Незаконними діями чиновниці державі завдано збитків на суму 571 000 гривень. Цей факт занесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження. Попередня кваліфікація дій чиновниці визначена за ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.

Відділ зв'язків з громадськістю ГУМВС Україн