Колишній головний еколог Запоріжжя проведе три роки у в’язниці за хабар

Колишньому головному спеціалісту державної екологічної інспекції в Запорізькій області Р.Харченку призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з конфіскацією половини його майна та з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з державною службою, строком на три роки. Такий результат розгляду апеляції прокуратури Запорізької області на вирок Комунарського районного суду м. Запоріжжя, повідомили в прес-службі прокуратури.

"У лютому минулого року Харченко отримав хабар у розмірі 30 тисяч гривень від Молочанськ міського голови, - нагадав заступник прокурора Запорізької області Олег Скиданов. - Тоді екологічна інспекція провела перевірку на КП" Громада Молочанськ міськради "та встановила факт видобування підземних вод з перевищенням установлених лімітів без спеціального дозволу на використання надр. Гроші чиновник отримав за зменшення зазначеної в документах суми заподіяного збитку і не проведення надалі таких перевірок ".

Комунарський районний суд Запоріжжя в жовтні минулого року визнав екс-чиновника винним в одержання хабара службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України), але призначив йому умовне покарання. Прокуратура Запорізької області зайняла принципову позицію і на цей вирок подала апеляцію. Апеляційний суд Запорізької області переглянув справу і виніс хабарнику новий вирок - з реальним покаранням.