Керівника Хмельницького держпідприємства затримано на хабарі у 50 тис. грн.

Хабарів на суму 58 тисяч гривень протягом 2010-2012 років отримали службові особи одного з державних підприємств на Хмельниччині.

Працівники Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України в Хмельницькій області виявили та задокументували декілька фактів вимагання та отримання хабарів 59-річним керівником державного підприємства за попереднім зговором зі своїм бухгалтером.

Маючи доступ до розподілення бюджетних коштів по державній програмі «Розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», яка передбачає відшкодування затрат суб’єктам господарської діяльності на виготовлення проектно-кошторисної документації, закупівлю та висадку саджанців, проведення агротехнічних заходів, дані особи розробили систему і механізм вимагання та одержання так званих «відкатів» за включення суб’єктів господарювання в зведену відомість та затвердження на обласній комісії.

Найбільшу суму хабара у розмірі 50 тисяч гривень посадовці отримали від приватного підприємця за сприяння в реалізації саджанців та видачі фіктивних документів суб‘єктам підприємницької діяльності Хмельницької області в сфері садівництва.

Частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України «Одержання хабара», за якою відкрито кримінальне провадження, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.