Черкаський еколог вимагав хабар у 20 тис. грн. за “ігнор” перевірок

Ще на початку січня працівники черкаської міліції під час отримання хабара «на гарячому» затримали держінспектора з охорони навколишнього середовища Черкаської області, яка за попередньою змовою зі своєю 30-річною колегою, вимагала хабар від представника одного з СТОВ області. І от нове затримання - екологічні хабарники потрапили в поле зору служби по боротьбі з економічною злочинністю.

Як зазначив начальник УМВС України в Черкаській області генерал-майор міліції Валерій Дерновий, порушення працівниками цієї структури антикорупційного законодавства вже стало системою і мало б викликати занепокоєння у її керівників, а натомість працівники державної екологічної інспекції, незважаючи на нещодавнє затримання своїх колег, спокійно продовжують брати хабарі.

Так, оперативники УДСБЕЗ отримали інформацію про вимагання хабара, що знайшла своє підтвердження і результат – викрито чиновника Державної екологічної інспекції в Черкаській області. Як з’ясувалося, чиновник вимагав та отримав хабар в розмірі 20 тисяч гривень від громадянина за непроведення перевірок дотримання вимог чинного природоохоронного законодавства. Держслужбовець затриманий згідно ст. 208 КПК України. Розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України. Під час огляду у підозрюваного вилучено 20 тисяч гривень, отриманих ним через посередника в якості хабара.