Більше 20 посадових осіб ветеринарної медицини на Кіровоградщині притягнуті до відповідальності за порушення

Органи прокуратури Кіровоградщини в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів провели перевірки додержання вимог законодавства про адміністративні правопорушення в діяльності Головного управління ветеринарної медицини в області та підпорядкованих йому районних управлінь, в ході яких встановлені суттєві порушення.

За результатами комплексного вивчення проблеми та проведеної перевірки встановлено, що даним органом державного контролю належним чином не здійснюється відомчий контроль за діяльністю управлінь ветеринарної медицини в районах, що стало причиною численних порушень вимог законодавства про адміністративні правопорушення та прав осіб, які притягувалися до такої відповідальності.

Встановлено випадки безпідставного притягнення громадян до адміністративної відповідальності. З іншого боку посадовими особами всіх районних управлінь ветеринарної медицини не в повній мірі використовуються повноваження при здійсненні державного ветеринарного-санітарного контролю. Переважна більшість осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності є рядовими громадянами, в той час як чиновники нерідко уникають заслуженого покарання. При виявленні порушень у діях посадових осіб держінспектори всіх районних управлінь ветмедицини, хоча і вносять приписи про усунення допущених ними порушень, але не ініціюють питань про притягнення їх до відповідальності. Так, управлінням ветмедицини в Добровеличківському районі тільки протягом листопада 2012 внесено 7 приписів керівникам підприємств, втім, ні в одному випадку не ініціювалося питання про притягнення до адміністративної відповідальності цих керівників.

Були випадки фальсифікації матеріалів справ.
З урахуванням викладеного, прокуратурою області направлено подання начальнику Головного управління ветеринарної медицини області з метою притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб та вжиття заходів щодо усунення вищевказаних порушень закону, причин та умов, що їм сприяють.

Всього ж за результатами перевірки межрайпрокурорамі внесено 15 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто понад 20 посадових осіб.

Прес-служба прокуратури