Антипремія «Золота коса 2012» – відзначено алко-тютюнових лобістів

24 січня 2013 року Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» і громадські організації відзначили антипремією «Золота коса 2012» парламентарів та представників органів влади, дії яких розцінюються як лобіювання інтересів тютюнового та алкогольного бізнесу.

Протягом 2012 року громадськість моніторила діяльність нардепів у сфері лобіювання інтересів тютюнових та алкогольних компаній і зазначає, що 2012 рік видався роком перемог інтересів громадського здоров’я над комерційними інтересами тютюнової індустрії. Тому було складено рейтинг у сфері контролю саме над тютюном.

«Політики мають знати – ми слідкуємо за усіма їхніми діями. Нам набридло, що вони обіцяють здорове і прекрасне життя, а натомість лобіюють інтереси тютюнового та алкогольного бізнесу. Ми хочемо, щоб кожен знав імена тих, хто допомагає нам вмирати», - наголосила Марія Землянська, журналіст Бюро «Свідомо».

За результатами моніторингу, у першу трійку анти лідерів увійшли народні депутати - Олег Надоша (золота коса), Тарас Чорновіл (срібна коса) та Анатолій Кінах (борнзова коса).

Окрему премію «Золоте гальмо» отримав Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький за лобістські дії від імені уряду на міжнародній арені, а саме блокування австралійського законодавства із введення стереотипних (простих, однокольорових) упаковок.

Золота коса 2012