Журналістка Самар заявляє, що незважаючи на тиск, не припинить розслідувати корупцію в Криму

Кримська журналістка Валентина Самар, яка спеціалізується на журналістських розслідуваннях, заявила про намір продовжити свої публікації про те, як і хто руйнує систему протитуберкульозного оздоровлення в Криму. Про це пише журналіст «Радіо Свобода» Володимир Притула.

Самар каже, що на цю тему триватимуть попри тиск, який вона відчуває після виходу цієї статті. Водночас Прокуратура Криму повідомила, що проводить розслідування за фактами, викладеними в статті Валентини Самар.

«Чомусь не вказано, що саме має бути спростовано: якісь дані, якісь твердження, якість факти – нічого такого в цих листах сказано не було. Їхній зміст – це суб’єктивне, особисте сприйняття мого тексту, а також його інтерпретація. Такі речі не спростовуються. Про це буде повідомлено листом із редакції. А в найближчому номері газети вийде продовження журналістського розслідування про згортання мережі санаторних протитуберкульозних закладів, які колись були в Алупці і Симеїзі», – розповіла «Радіо Свободі» Валентина Самар.

Водночас журналістка каже, що насправді не Медведчук був головним героєм її публікації і його вона згадала лише побіжно. За її словами, у фокусі всіх цих журналістських розслідувань – ситуація з незаконним відчуженням земель і майна цілої низки протитуберкульозних оздоровчих закладів. Причому не лише найвідомішого і найстарішого з них – санаторію імені Боброва, але й санаторіїв «Сонячного», імені Баранова та «Передгірного», фактично, їхнього знищення. «Саме це головна мета наших розслідувань – повернути українцям майно, повернути землю, лікувальні пляжі, повернути можливість лікуватися в Криму», – заявила Валентина Самар.

Нагадаємо, стаття Валентини Самар «Неріздвяні казки» була опублікована в газеті «Джеркало тижня» за 11 січня. У ній йшлося про те, що в Алупці (Крим) територію, що належить дитячому протитуберкульозному санаторію ім. Боброва, відрізають від моря, звівши там незаконно паркан. Як встановило журналістське розслідування, фірма, яка побудувала паркан, пов’язана з "київською сімкою" бізнесменів, серед яких — Віктор Медведчук, брати Суркіси, Валентин Згурський, Богдан Губський, Юрій Лях, Олександр Мошинський та інші.

13 січня на сайті руху «Український вибір», очолюваного Медведчуком, появилась заява, де назвали факти з розслідування «цинічною брехнею» і пригрозили судом, якщо не буде надруковано спростування.

Водночас київська журналістська організація «Інститут масової інформації» повідомила Радіо Свобода, що її юристи готові забезпечити надання правової допомоги Валентині Самар і редакціям засобам масової інформації, над якими нависла загроза судових позовів. ІМІ також закликав інші профільні медіа-організації долучитися до допомоги цим виданням і журналістам.