Кожен другий Хмельницький корупціонер позбувся роботи

Органами прокуратури Хмельницької області у 2012 році розслідувано і направлено до суду з обвинувальним висновком 32 кримінальні справи з ознаками корупції. Половина з них - про одержання хабарів.

Корупційні злочини виявлялися в сферах земельних відносин, освіти, використання бюджетних коштів, державних закупівель, розпорядження державним та комунальним майном, приватизації та інших пріоритетних напрямках.

В кінці минулого року прокуратура області направила в суд обвинувальний акт у відношенні посадової особи управління охорони здоров'я облдержадміністрації за ч.2 ст.190, ч.1 ст.364 КК України, який, використовуючи своє службове становище, шляхом обману та зловживання довірою одержав від лікарів грошові кошти за сприяння у проходженні ними атестації.

"З часу дії Кримінального процесуального кодексу, з 20 листопада по 31 грудня, прокурорами вжито низку кримінальних проваджень про корупційні правопорушення, - зазначає прокурор області Юрій Голуб. - П'яти особам повідомлено про підозру, в тому числі і підозра в отриманні хабара".

Однак проблемним, за словами Ю.Голуба, залишається звільнення з роботи осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення. "З 55 корупціонерів, притягнутих за рішеннями судів до адміністративної, з роботи звільнений лише 23, тобто кожен другий, - констатує прокурор області. - З усієї кількості залучених, 31 - посадова особа органів влади і місцевого самоврядування".

А всього в минулому році правоохоронні органи Хмельницької склали і направили до суду 65 протоколів про адміністративне корупційне правопорушення, з яких третина склали органи прокуратури. За документами прокурорського реагування скасовано ряд неправомірних нормативно-правових актів, прийнятих внаслідок корупційних дій, також внесено 14 подань на усунення причин і умов, що сприяють корупційним проявам.

Прес-служба прокуратура Хмельницької області