Рецепт від “Теплокомуненерго”: як тримати на плаву збанкрутіле господарство та заробляти на ньому.

Близько 1000 грн. наживається ЛКП «Теплокомуненерго» на кожній квартирі Луганчан з центральним опаленням.

Комунальне підприємство-монополіст «Теплокомуненерго» безнадійно застрягло у середині минулого століття. Про це можна судити не по рівню зарплат, а по рівню підходів.  Згідно ним, Луганчани платять за нормативами, які були затверджені ще у 1967 році та закріплені у Довіднику «КТМ-204 Україна 244-94».

Згідно даних з цього довідника середня температура зовнішнього повітря опалювального сезону – мінус 1,6 градуса, тривалість опалювального сезону – 180 діб. Однак, за півстоліття зими стали значно тепліші. Тому вже з 2010 року діє новий сучасний довідник «Будівельна кліматологія ДСТУ-Н Б В. 1.1-27:2010». Тут бачимо зовсім інші дані – мінус 0,4 градуса та 172 доби відповідно. Незначні коливання закладених у тариф градусів та діб опалювального сезону призводять до вимивання з гаманців родини, яка живе у квартирі 55 м. кв. – 260 грн., а з кармана Луганчан майже 22 млн. грн. щорічно.

Тобто ми платимо за газ, яким не користуємось, і який залишається не спаленим, але купленим. Частіше у борг. Так нас роблять боржниками і газ дівається незрозуміло куди.

Другою суттєвою складовою заробляння КП «Теплокомуненерго» заложенною у тарифі є завищення кількості гігакалорій тепла, яке йде на опалювання 1 м. кв. З 60-х років по сьогодні використовують норму 0,144 Гкал/м. кв. у рік, однак з 91го року  вже закріплені нові норми -  0,1027 Гкал/м. кв у рік. (ДБНУ 2.04.05-91). І на цій «дрібничці» переплата родини з квартирою у 55 м. кв. становить додаткових 700 грн., а по Луганську – майже 59 млн. грн. щорічно.

Ця ж схема розповсюджується і на всю Україну. Завдяки завищеними платежам тепловики тримають на плаву збанкрутіле господарство, покривають всі витоки і недостачі і навіть планують прибуток. Тому й не має стимулів модернізувати цю систему.

Вихід з цієї ситуації запропонував Михайло Козирєв, Голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян, який два роки досліджував цю проблему. Її суть – введення у роботу ЛКП «Теплокомуненерго» методики перерахунку послуг з тепло збереження з урахуванням різниці фактичної та нормативної температур повітря за опалювальний період. Спочатку цю методику пропонується ввести як регіональну. Про що вже подана у міську раду Місцева ініціатива. А також паралельно лобіювати внесення змін до існуючого законодавства: у Закони «Про житлово-комунальні послуги» и «Про теплопостачання», у Постанову кабінету міністрів № 630 від 21.07.2005 г., №1198 від 03.10.2007 г., №151 від 17.02.2010 г.

До мешканців Луганська.

Свою підтримку Місцевої ініціативи «Про впровадження в практику комунального підприємства ЛКП «Теплокомуненерго» Методики перерахунку вартості послуг з теплопостачання з урахуванням середньої температури повітря за опалювальний період» ви можете висловити особистим чи колективним зверненням на ім'я міського голови Кравченка С.І., вказавши своє повне ім'я та адресу.