У Криму кожне третє злочинне угрупування “кришує” депутат

Кримська прокуратура відзвітувала про розкриття 15 ОЗГ організованих злочинних угруповань, які займалися вимаганням, контрабандою, браконьєрством. За рік у Криму були засуджені 86 членів злочинних груп. У 2012 році правоохоронні органи Криму завершили розслідування кримінальних справ по 15 організованим злочинним угрупованням.

П'ять із викритих ОЗГ (тобто кожна третя банда) були створені депутатами або діяли під їх прикриттям, повідомила прес-служба прокуратури Криму.

Так, депутат Бахчисарайської райради створив ОЗУ з числа місцевих жителів для вимагання грошей з претендентів на отримання водних і земельних об'єктів в районі.

Депутати Ізобільненської сільради об'єдналися для вимагання грошей за сприяння у виділенні земельних ділянок на території Великої Алушти.

Депутат Оленівської сільради покривав діяльність браконьєрів, які промишляли незаконним виловом червонокнижної риби в Чорноморському районі.

Депутат Севастопольської міськради брав участь в контрабанді ювелірних виробів.

Екс-депутат Кольчугинське сільради організував привласнення коштів місцевого бюджету, які виділяються на потреби комунального підприємства в Сімферопольському районі.

Всього до складу 15-ти розкритих угрупувань входили, за даними прокуратури автономії, більше 70 чоловік. Своїми діями (в числі яких, крім вимагання, браконьєрства, контрабанди та іншого, також вбивства і наркоторгівля) вони заподіяв збитків на суму понад 6,7 млн грн.

За розглянутими судами впродовж минулого року кримінальних справах було засуджено 86 членів організованих банд, 61 з них отримав покарання у вигляді реального позбавлення волі.

Відзначимо, що за статистикою злочинів Крим є одним з найбільш криміногенних районів України. У 2011 році там було зареєстровано 19 злочинів на тисячу чоловік населення. Слідом за півостровом йдуть промислові регіони - Запорізька, Дніпропетровська, Донецька і Луганська області.

За матеріалами: ZN.UA