Луганські чиновники принесли шкоди державі в користуванні надр, на 700 тис. грн.

За результатами перевірок у сфері користування надрами у 2012 році державі відшкодовано збитків у розмірі понад 700 тис. грн. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Луганської області.

За результатами перевірок у цій сфері в поточному році прокурорами принесено 4 протесту, які задоволені. Розглянуто із вжиттям заходів 57 подання, притягнуто до відповідальності 35 посадових осіб, з яких 10 службовців органів державного контролю, відшкодовано до державного бюджету 721 тис. грн.

Протягом 2012 року в провадженні органів внутрішніх справ області перебувало 139 кримінальних справи у сфері незаконного видобутку корисних копалин, за результатами їх розслідування 115 справ направлено для розгляду в суди, інші знаходяться у провадженні міліції.
Тільки в Антрацитівському та Перевальському районах органами внутрішніх справ області виявлено 49 кримінальних правопорушень у цій сфері, вилучено 55 одиниць кар'єрної і 127 одиниць допоміжної техніки та 3200 тонн вугілля, що свідчить про поширеність цього кримінального бізнесу.

Разом з тим, прокуратурою Антрацитівського району виявлено факти прийняття окремими працівниками Антрацитівського РВ ГУМВС України в області незаконних рішень про відмову в порушенні кримінальної справи, що в подальшому призвело до продовження вчинення злочинів у сфері незаконного видобутку вугілля.

За даним фактом старшим слідчим слідчого відділу прокуратури області про окремих посадових осіб Антрацитівського РВ ГУМВС України в області порушено кримінальну справу за ст.ст.364, 366 КК України (відповідно: зловживання владою або службовим становищем; службове підроблення). За результатами розслідування кримінальну справу направлено для розгляду до суду. В даний час по цій справі постановлено вирок.

З метою забезпечення контролю за дотриманням правоохоронними, контролюючим і органами місцевої влади законодавства з протидії незаконному видобутку корисних копалин, спільним розпорядженням прокурора області та керівників правоохоронних органів в кінці 2012 року створена спільна міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли працівники прокуратури області, міжрайонних природоохоронних прокуратур , органів внутрішніх справ області та управління СБ України.
Питання протидії незаконному видобутку вугілля знаходяться на постійному контролі прокуратури області.

Прес-служба прокуратури Луганської області.