У 2012 році в АРК виявлено 119 корупційних злочинів

У 2012 році в автономії виявлено 119 корупційних злочинів, більше половини з яких пов'язані з хабарництвом. Про це повідомили в прес-службі прокуратури АРК.

За цей час слідчими органів прокуратури АР Крим розслідувано 102 кримінальні справи про злочини з ознаками корупції. За результатами розслідування перед судом постали 135 осіб. На корупційні злочини найбільше "погорів" працівників правоохоронних і контролюючих органів (33) і посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування (31). Зокрема, на лаві підсудних опинилися 10 голів місцевих рад: Гурзуфської, Нижньогірського, Ізобільненської, Чайкинського, Челядіневского, Штормовської, Березовського, Мисовська, Голубинський сільські. Вони будуть відповідати перед судом за отримання хабарів, незаконне розпорядження земельними ділянками та бюджетними коштами.

Всього корупційними злочинами завдано збитків на суму майже 10 млн грн. З метою їх відшкодування накладено арешт на майно обвинувачених на суму майже 7,3 млн грн. і пред'явлені позови в суд на суму 5,5 млн грн.

Протягом року судами автономії за розглянутими кримінальними справами винесено обвинувальні вироки стосовно 97 корупціонерів, половину з яких засуджено до реальної міри покарання. До 78 колишніх посадових застосовано додаткове покарання у вигляді позбавлення права протягом декількох років обіймати певні посади, до 25 - у вигляді конфіскації майна.

За вчинення корупційних діянь до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 69 правопорушників. На корупційних правопорушеннях найчастіше попадалися працівники органів місцевого самоврядування, органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої служби. Зокрема, прокуратурою складено протоколи за Миколаївської селищної та Ялтинської міської голів.
Корупційними правопорушеннями завдано збитків на суму майже 90 тис. грн.

Робота з протидії корупційним проявам в автономії триває.