Серед тернопільських чиновників процвітає земельна корупція

Органами прокуратури Тернопільської області протягом минулого року направлено до суду 9 кримінальних справ, порушених стосовно 11 осіб за фактами одержання хабарів, незаконного збагачення і зловживання службовим становищем у сфері земельних відносин.

Серед притягнутих за корупційні злочини до кримінальної відповідальності - 3 керівні працівника районних державних адміністрацій, в тому числі 2 заступника голів РДА, 7 посадових осіб місцевого самоврядування, 1 керівник районного управління Держкомзему та 1 громадянин, який виступав посередником у вимаганні та отриманні хабара.

Зокрема, прокурором одного з районів направлено до суду кримінальну справу за обвинуваченням начальника управління Держкомзему в районі за ч.3 ст.368 КК України та його спільника за ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України, шляхом вимагання отримали від місцевого жителя хабара в розмірі 21 тисяч доларів США за сприяння у наданні у власність 3-х земельних ділянок загальною площею 5,05 га.
Обвинуваченим обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Також у 2012 році правоохоронними органами вжиті заходи щодо протидії адміністративно караних корупції у сфері земельних відносин.
Органами прокуратури направлено до суду 7 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення у зазначеній сфері, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 5 сільських голів та 2 інспектора з земельних питань.

 Про це повідомили в прес-службі прокуратури.