Кримський чиновник аферист отримав 8 років в’язниці за махінації із землею

Мати власне житло - мрія більшості наших громадян. Заради цього заповітного бажання люди готові багато на що. На цьому й мають намір «погріти руки» недобросовісні чиновники.

В кінці минулого року Сімферопольський районний суд Криму виніс рішення стосовно заступника начальника одного з Кримських підприємств, який обвинувачувався у скоєнні ряду шахрайських дій.

Співробітниками відділу координації діяльності органів внутрішніх справ у сфері міжнаціональних відносин Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим було встановлено, що, працюючи начальником одного з управлінь з облаштування кримських татар Республіканського Комітету Автономної Республіки Крим у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, в 2005-2010 роках підозрюваний шляхом обману та зловживання довірою заволодів грошовими коштами громадян на загальну суму 444 846 гривень. Вказану суму зловмисник отримав від громадян для вирішення питання про отримання житла, яке будувалося за Програмою облаштування та соціально-культурного розвитку депортованих громадян. Варто відзначити, що зазначена Програма фінансувалася з Державного бюджету України для громадян, які мають статус депортованих та потребують поліпшення житлових умов, і земельних ділянок для індивідуального будівництва.

За підозрою в скоєнні злочину зловмисник був затриманий. За попередніми даними, від його незаконної діяльності постраждали десять громадян.

Стосовно зловмисника було порушено кримінальну справу за ч. 2, 3, 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою - шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому, вчинене повторно, у великих, особливо великих розмірах). Згодом судом йому було обрано запобіжний захід - утримання під вартою в Сімферопольському слідчому ізоляторі.

Сімферопольський районний суд АР Крим визнав обвинуваченого винним у скоєнні злочину. Екс-керівнику призначено покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

 

СЗГ ГУМВС України в АР Крим