Судовий пристав Криму попався на хабарі

Управлінням державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Автономній Республіці Крим викрито у хабарництві розпорядника одного з районних судів автономії.

50-річний служитель Феміди вимагав від позивача у цивільній справі гроші за вирішення справи на його користь. Не бажаючи виконувати побажання хабарника, кримчанин повідомив про це в міліцію. У результаті працівник суду був затриманий «на гарячому» під час отримання хабара в сумі 500 доларів США.

За словами заступника начальника відділу УДСБЕЗ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим підполковника міліції Дмитра Воронцова, щодо розпорядника районного суду було відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 (дача хабара посадовій особі, яка займає відповідальне становище), ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. У рамках досудового розслідування було встановлено, що раніше підозрюваний отримав від позивача також 500 доларів США в якості передоплати за вирішення питання щодо його справи.

В даний час триває досудове розслідування. За чинним законодавством «нечистому на руку» судовому розпоряднику загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна.

СЗГ ГУМВС України

в АР Крим