Чернігівці захищаються від будівництва незаконної АЗС

26 грудня 2012р. відбулася мирна акція протесту проти систематичних забудов зелених зон та дитячих майданчиків Чернігова. Ініціаторами акції виступили мешканці району Бобровиця де відбувається незаконне будівництво АЗС (Шевченко 160-б), за підтримки ЧОО Політичної партії «Демократичний Альянс».

Конфліктна ситуація мала свій початок з того, що рішенням Чернігівської міської ради від 16.09.2010 приватному підприємству «Кристал», (директором якого є одна з депутатів міськради Осіковська), затвердили проект відведення зі зміни цільового призначення і надання в оренду ділянку 0,12 га в житловому мікрорайоні Чернігова «Бобровиця».

І лише в травні – червні 2012 року на виділеній ділянці почали рити котлован.  Лише через місяць після приїзду екскаваторів людям вдалось  дізнатись, що прямо у них під будинками будується АЗС.

Забудовник мабуть планував швиденько вирішити справу і побудувати автозаправку, але зустрів серйозний опір мешканців мікрорайону, які навіть зламали паркан, що обгороджував ділянку. Ситуація затягнулась настільки, що договір оренди на земельну ділянку закінчився вже з 16 вересня цього року, але паркан стоїть і досі.

Чернігівці, біля будинків яких будують автозаправку, були змушені прийти під стіни міської ради, оскільки численні звернення до контролюючих органів з вимогою припинення незаконного будівництва, не дали бажаного результату. Люди звертались в:

 • Державна екологічна інспекція;
 • Державна санітарно-епідеміологічна служба;
 • Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Чернігівській  області;
 • Чернігівський міський відділ міліції;
 • Прокуратура Чернігівської області;
 • Генеральної прокуратури України;
 • Управління архітектури та містобудування;
 • Чернігівська ОДА;
 • Чернігівська міська рада;
 • Державна інспекція сільського господарства в області;
 • КП «Дільниця з благоустрою м. Чернігова»;
 • Управління ЖКГ ЧМР;

Це враховуючи, що будівництво даної АЗС порушує ряд нормативно-правових актів:

 • Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів; п. 5.32 (не менше50 метрів), 5.28 (розміщення виключно АЗС в промислових зонах);
 • ЗУ «Про основи містобудування» ст. 5, - урахування позиції людей, що проживають поруч;
 • ДБН 360-92**, п. 7.36 – про розміщення АЗС на відстані не менше13 метріввід краю дороги, для безпечної зони та  улаштування захисної смуги;
 • Земельний кодекс, що забороняє приступати до використання земельної ділянки, до отримання правовстановлюючих документів на неї; ст.. 125, 126 – самовільне зайняття землі;
 • Правила благоустрою м. Чернігова, п. 5.7 – відведення земельних ділянок під забудову постійного або тимчасового характеру;

 

Під час акції мешканці міста не тільки стояли під міською радою, а й без зупинки ходили по пішохідному переходу біля міської ради, тим самим привертаючи увагу місцевої влади до своєї проблеми.

Після закінчення акції всі присутні підписали вимогу до міського голови назавжди зняти питання про будівництво АЗС за адресою вул. Шевченко 160б та прибрати незаконний паркан з землі чернігівської громади.

В той час коли проводилась акція, в стінах міської ради проходила сесія міської ради. На початку сесії депутат міської ради Мельник О.Г. вніс пропозицію про включення в порядок денний питання про визнання договору оренди  ПП «Кристал» (керівник депутат міськради Осіковська) земельної ділянку за адресою Шевченко 160Б (де будують АЗС) таким, що втратив чинність. Та нажаль міський голова не захотів вносити дану пропозицію на розгляд міської ради.

Представники  ЧОО Політичної партії «Демократичний Альянс» наголошують - «Пройшло дуже не багато часу після виборів до ВРУ і ми наочно бачимо, як колишній кандидат О.Соколов турбується про громаду міста. Тим більше враховуючи невиконані обіцянки міського голови і секретаря міської ради, коли вони в передвиборчий період обіцяли вирішити дану проблему.

Неприпустимим є здійснення будь-якого будівництва, а тим більше АЗС, на зелених зонах або в житлових кварталах міста без попереднього узгодження з мешканцями конкретного мікрорайону. Люди мають бути ознайомлені, наприклад з детальним планом забудови Чернігова,  та підтримати ті зміни, що вносять до нього народні обранці. Щоб наступного разу якась споруда раптово не виросла в нашому дворі».

Відео з акції: http://www.youtube.com/watch?v=VrR-HP-og7o&feature=youtu.be