7 років в’язниці отримав Харківський податківець за хабар

Вироком Київського районного суду м. Харкова засуджено начальника державної податкової інспекції одного з районів міста до 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки та з конфіскацією майна.

Як повідомив начальник управління прокуратури області Андрій Гончаренко, суд визнав чиновника винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 368 (одержання хабара) КК України.

З метою покращення показників своєї роботи податківець змусив одне з товариств за результатами перевірки сплатити до бюджету донарахувань на суму 150 тис. грн. Інакше начальник податкової погрожував штучно збільшити ці виплати в кілька разів. А за своє поблажливе ставлення ще й отримав від підприємця хабар у 43,5 тис. грн.

В іншому випадку, за проведення планової перевірки «без наслідків», чиновник змусив керівника товариства оплатити рахунки з ресторану, в якому він святкував свій день народження. Сума «подарунка» склала 8820 грн.

Державний обвинувач орієнтував суд на покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Вирок суду ще не набрав законної сили. Прокуратурою області вирішується питання про подання апеляційної скарги.

За матеріалами прес-служби прокуратури Харківської області