Пропозиція, від якої вчителям важко відмовитись

Здолбунівська районна адміністрація (Рівненська область), яку очолює шеф місцевих регіоналів Віталій Шуль, виступає співзасновником районної газети «Нове життя». Водночас його однопартієць Сергій Мельник, депутат районної ради, заснував приватну газету «Дзеркало Здолбунівщини». І можна було б лише порадіти, що на медійному ринку району вже зявилась третя газета, проте і спосіб її появи, наповнення і розповсюдження одразу став предметом нашої уваги через дзвінки і листи бюджетників. Хронологія подій така. Фото, документальні підтвердження і дайджест з інших регіонів можна переглянути на порталі Здолбунів сіті, дослідження проводилось Аналітичний центром розвитку міста ЗЕОН.

08.10.2012 року газета «Дзеркало Здолбунівщини» отримує Свідоцтво про державну реєстрацію

21.11.2012 листом Укрпошта повідомляє про присвоєння передплатного індексу видання

22.11.12 Здолбунівська РДА (яка оперативність!!!) відправляє листа №3817/01-25/12 на відділ освіти з рекомендаціями по передплаті новостворенного (!!!)видання. Аргументація на користь передплати нікому не відомого видання така: Оскільки у районі є необхідність інформування громадськості про життєдіяльність освітянської сфери, напрацювань педколективів, поширенні кращого досвіду роботи. То може це галузева освітянська газета?

23.11.12 Між Здолбунівським районним методичним кабінетом та засновником газети було підписано угоду про співпрацю (вперше бачу щоб КАБІНЕТ був суб’єктом правовідносин, який правомочний укладати угоди). Скидається все просто на легалізацію збору інформації із шкіл для газети і не виключено її опрацювання і редагування самим ж працівниками КАБІНЕТУ

26.11.12 Цей самий кабінет за підписом Н.Глущук розсилає таку ж «рекомендацію» про передплату по закладам освіти, дошкільним закладам. Враження від «добровільності» передплати підкріплюється обовязком керівників бюджетних установ інформувати бібліотекаря Степанишиної Г.А з КОПІЯМИ КВИТАНЦІЙ про передплату на виконання листа. Серед приватних газет рекомендують передплатити «Вільне слово» скандал із засновником газети - сином голови ОДА Берташем, був резонансним у 2010 році (див.матеріал нижче) і вже згадану новоспечену газету регіонала Мельника С. «Дзеркало Здолбунівщини». І щоб раптом не подумали керівники бюджетних установ, що слова «просимо вас здійснити передплату» це лише дійсно прохання, підкрипили прохання додатком з переліком усіх освітніх установ і конкретними цифрами передплати по кожній газеті.

27.11.12 Лист Здолбунівської районної ради до відділу освіти. Всі сполохані розмовами людей про закриття чи перейменування іншої газети «Нового життя»

28.11.12 Начальник відділу освіти (БЮТівка Бондарчук В.М) лист від 26.11 відкликає (підтверджень тому не маємо, окрім слів) і врахувавши подання усіх гілок влади і приватного вибіркового бізнесу регіоналів і на світ зявляється 29.11.12 новий лист за підписом Н.Глущук, який відрізняється від попереднього тим, що до нього включили ще одну колмунальну провладну газету «Нове життя» і зкоригували кількісні показники «добровільної» передплати між усіма виданнями: НЖ, Голос України, Вісті Рівненщини, Урядовий курєр, Вільне словао, Літопис Заходу, Дзеркало Здолбунівщини.

Це при тому що станом на це ж 29 листопада світ побачив лише один пробний примірник ДЗ. З якого ж то дива така любов? Ну уявіть собі ви керівник холдингу, так як наприклад пані Бондарчук керівник установи, що має в підпорядкуванні багато освітніх закладів. До вас приходить дядя Серьожа і каже «Давай укладемо угоду, я БУДУ випускати класну газету. Повір мені і зроби так що б на всіх твоїх заводах і майстернях виписали її. А ще краще якщо і писати в цю газету будете . Ви напевне скажете «Що ж це за бізнес такий. Ми і писати будемо і самі ж її читати, а тобі лише гроші зібрати?» Я б не повірив, а от пан Федорук і пані Бондарчук повірили. І так оперативно повірили, що не встигла ще фарба висохнути в листі з присвоєнням передплатного індексу, як всім вже відомо, що цю газету треба виписувати. Наступним кроком, напевне можна очікувати листа-прохання купувати хліб лише в магазині №1, сіль в магазині №2, а сірники магазині №3. Може ще й туалет, перепрошую, є спеціально рекомендований?

03.12.12 Інший депутат районної ради, Сергій Кондрачук звертається до Прокурора Здолбунівського району і Генерального прокурора з депутатським зверненням. Запитує депутат чи не містить дана діяльність з протежування приватних газет однопартійців ознак корупції, адже ст.6 ЗУ «про засади запобігання і протидії корупції» говорить: «державним службовцям забороняється використовувати свої службові повноваження та повязані із цим можливості ...у тому числі: неправомірно сприяти фізичним або юридичним особам у здійсненні ними господарської діяльності...» Правильне запитання пане Сергію, ми теж хоті ли би знати відповідь на це. Тим більше, що і ст.6 ЗУ «Про друковані ЗМІ в Україні» говорить, що діяльність ЗМІ забезпечується самостійністю їх у всіх відносинах, а втручання у діяльність ЗМІ поза межами, визначеними цим Законом, забороняється.

Закликаємо прокуратуру, Антимонопольний комітет НЕГАЙНО покласти край цим проявам недобросовісної конкуренції, свавіллю чиновників, які надають перевагу у недобросовісний спосіб веденню приватного бізнесу засновників газети ДЗ. Не просто зупинити це, а й покарати винних, повернути кошти тим людям, які не бажали виписувати ДЗ.

Аnalitik_Rivne Продовження буде...