Життя «бідних» лікарів з Апостолово

Завідуюча полового відділення: «Здався вам мій джип, он у психіатра авто за 40 тисяч доларів!»

«Ви не уявляєте, яка я дурна, я здатна на все, ви мене краще не займайте», – з цієї фрази розпочалося наше знайомство із завідуючою пологовим відділенням Апостолівської районної лікарні Оленою Мусієнко. Настільки емоційно зреагувала Олена Віталіївна на питання про те, на які кошти, вона, провінційний лікар, мандрує по Європі, за які кошти придбала джип?... І що в лікарні, нібито, завелась корупція.

«Жодної корупції, ніяк чорних кас, жінки у нас народжують по новим перинатальним технологіям», – пізніше запевняла нас Мусієнко – «А те що я їжджу в тури по Європі, про що вам розповідають, то маю на те гроші, – це коштує не так дорого. Приблизно 300 доларів. Хтось свої гроші витрачає на дорогий одяг, хтось на будівництво будинків, а я – на мандрівки. А джип у мене китайський. Ви краще спитайте у анестезіолога чи психіатра нашої лікарні звідки у них машини по 30-40 тисяч доларів? Так ні, пристали до мене».

Але на питання про вартість власної машини Олена Віталіївна відповідати відмовилась, як власне і про статки свого батька – голову бюджетної комісії Апостолівської районної ради, члена компартії Віталія Голяка...

Попри всі запевнення Олени Мусієнко, що корупції в лікарні немає, у нас не могли не виникнути сумніви щодо щирості її слів.

Якщо повірити на слово завідуючій пологовим відділенням, то виходить, що деякі її колеги їздять на авто еліт-класу. Для довідки, середня заробітна плата районного лікаря не перевищує 2 тисяч гривень. Але поки що залишимо в стороні анестезіолога з психіатром, яких Олена Віталіївна без зайвих синтементів «здала», і повернемось до пологового відділення. (Хоча і цікаво, якими словами охарактеризує таку поведінку колеги згаданий вище психіатр?)

«Внесок у чорну касу роддому становить 1000 гривень», – розповідає місцевий житель Володимир Петруша, дружина якого влітку поточного року на власному досвіді зіштовхнулася з цим ганебним явищем.

«Тільки нас положили в лікарню відразу з’явилася завідуюча і запропонувала заплатити. Коли я спитав на який рахунок, вона назвала мені рахунок своєї персональної карточки»…

Чоловік згадує, коли він відмовився перераховути Мусієнко кошти, вона нібито кричала: Вам у мене ще народжувати, я твою Юльку так можу почистити, що забудете про дітей назавжди... Що б ви біля роддому більше не показувалися!

Нас Олена Мусієнко теж намагалася переконати у своїй професійності та незамінності.

«Я тут один лікар-гінеколог на весь район. Ви статтю цю надрукуєте, мене звільнять, а відділення закриють. Жінкам доведеться народжувати в Кривому Розі,…і взагалі наша наступна розмова буде в прокуратурі, я їх на вас натравлю», – то вмовляннями, то відвертими погрозами сипала завідуюча відділенням.

«Всього відділення має близько 20-30 тисяч доларів на місяць. Значна частина цих коштів йдуть на Дніпропетровськ через головного лікаря лікарні. Головною ж фігурою корупційної зв’язки в лікарні є головний економіст Апостолівської районної лікарні пані Тараненко на пару з головним бухгалтером лікарні. У правоохоронних органів є інформація, скільки  зібраних коштів йде в область, а скільки залишається в кишенях місцевого керівництва, але кримінальні справи ніхто порушувати не збирається», – розповів нам юрист Всеукраїнського руху «Гідність» Олег Соловей.

«Звісно гроші за послуги можна і не давати, тільки тоді відношення до вас буде відповідним, – продовжує Володимир Петруша, – «Хто заплатив в касу, тих Олена Віталіївна, що називається на руках готова була носити, а мені за лікарями постійно бігати доводилось... Моя мама на це все пожалілася в  прокуратуру, але не встигла вийти  з приміщення районної прокуратури, як до дружини в палату забігла Олена Мусієнко з черговою порцією погроз».

Петруші все ж написали заяву в прокуратуру.

Від постійного стресу, через два тижні після родів у молодої дружини Володимира відкривається панкреатит. І її відвозять в обласний центр – в лікарню Мечникова. «В це й же час Олена Мусієнко через нашого дільничного терапевта продовжувала тероризувати нашу сім'ю – тепер вимагаючи забрати заяву з прокуратури… Інакше нам буде не переливки», – резюмує Володимир Петруша...

Залишається лише додати: постійні погрози на адресу людей, які в чомусь їй не догодили, для Олени Віталіївни звична практика. В цьому я переконався на власному досвіді. Власне, як і в незацікавленості прокурорів слідкувати за дотриманням законності в районі.