Львівські СБУ викрили 123 випадки корупції в цьому році


В рамках заходів щодо посилення роботи з протидії корупції протягом 2012 року Управлінням СБ України у Львівській області та за матеріалами регіонального органу державної безпеки порушено 123 кримінальні справи, 34 з яких - за викритими злочинами у сфері службової діяльності.

За фактами отримання хабарів порушено 10 кримінальних справ, фігурантами яких були: посадовці керівної ланки Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України, Головного управління Державної інспекції техногенної безпеки у Львівській області, Головного управління МВСУ у Львівській області, Львівської  Державної податкової інспекції. До кримінальної відповідальності вже притягнуто 36 осіб. Конфісковано в дохід держави за вироками судів понад 9 млн. грн.

Зокрема, за матеріалами УСБУ у Львівській області в липні ц.р. до кримінальної відповідальності було притягнуто голову Жовківської районної державної адміністрації та його радника. Співробітники СБУ спільно з працівниками Генеральної прокуратури України затримали хабарників «на гарячому» під час вимагання та одержання 2 тисяч доларів США та 4 тисяч гривень за сприяння в отриманні земельних ділянок.  

Апеляційний суд Тернопільської області визнав їх винними в отриманні хабара (ч.2 ст.368 КК України) і призначив екс-голові Жовківської РДА покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років з позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на 3 роки з позбавленням 6-го рангу державного службовця та конфіскацією майна. Раднику голови призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 2,5 роки років з позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на 2 роки.

Набув чинності вирок Апеляційного суду Львівської області у кримінальній справі, порушеній органами прокуратури за матеріалами УСБУ стосовно заступника начальника Львівської митниці, який був затриманий під час отримання хабара у розмірі 7 тисяч доларів США за сприяння суб’єкту підприємницької діяльності в оформленні вантажів за заниженою митною вартістю. Суд визнав винним екс-посадовця  у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.368 КК України і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років з позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків на 3 роки, засудженого також позбавлено спеціального звання.

Крім того, складено 31 адміністративний протокол про корупційні діяння посадових осіб в тому числі на 10-х держслужбовців, 3-х співробітників МВС, 3-х ДПтСУ, 3-х митників, 2-х військовослужбовців), по 23-х адмінпротоколів, вже прийняті судові рішення щодо адміністративної відповідальності.

Прес-центр СБ України