Державна фінансова інспекція не має нічого проти купівлі Чернігівським комунальним підприємством Toyota Corolla

Державна фінансова інспекція як на обласному так і на національному рівні не бажає втручатися в діяльність комунального підприємства Чернігівської міськради «Ділянка по контролю за благоустроєм міста» з приводу обгрунтованості купівлі підприємством Toyota Corolla.

Історія порушеного питання почалася ще з початку 2012 року, коли чернігівські журналісти виявили у власності Чернігівського міського голови Соколова новеньку Toyota Сamry. Але як не намагалися журналісти та громадськість отримати офіційне та письмове підтвердження у міськради по машині мера, нічого крім публічних заяв так і не було озвучено. І тільки після акції протесту організованою Демократичним Альянсом під стінами міськради, чиновники дали офіційну відповідь на інформаційний запит. Виявилося, що на початку 2012 року міськрада отримала не одну, а дві Toyota. Одна Toyota Сamry - подарунок від організації афганців, а другу Toyota Corolla - міськрада отримала від Комунального підприємства «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міської ради. Це підприємство очолює Артем Стах - скандально відомий депутат міської ради, що був притягнутий до суду через корупційний скандал. Дільниця купила Toyota Corolla за 99 000 грн. в 2011 році. З розбивкою суми в кілька платежів - напевно, щоб не викликали підозр. Потім в січні 2012 року за рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради та актом прийому - передачі автомобіль був безкоштовно переданий в оперативне управління виконкому Чернігівської міськради.

Представники ДемАльянсу подали запит з метою отримати копію договору купівлі - продажу Toyota Corolla. Артем Стах відмовив, посилаючись на те, що його підприємство купило автомобіль за власні кошти і це не публічна інформація.

Наступним кроком стало звернення в Державну фінансову інспекцію в Чернігівській області з проханням перевірити обгрунтованість купівлі Toyota Corolla комунальним підприємством. Це звернення грунтувалося на Постанові КМУ № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів», Розпорядження КМУ № 332-р «Деякі питання використання майна суб'єктами господарювання державного сектору економіки» та інших нормативно-правових актів. Обласна фін.інспекція відповіла, що діяльність КП не підпадає під дію зазначених постанов і приймати рішення про незаконність такої купівлі фінінспекція не може.

Отримавши відмову від Чернігівської фінансової інспекції, Демократичний Альянс звернувся до вище стоячої організації, тобто в Державну фінансову інспекцію України. У своєму листі контролюючому органу нагадали, що вищевказані акти були прийняті з метою «максимального скорочення бюджетних витрат на будівництво та утримання не запланованих в установленому порядку об'єктів, надання невиправданих пільг і переваг, посилення боротьби з корупцією, надмірностями в використанні державним майном, створення на цій основі додаткових джерел підвищення рівня життя найбільш вразливих верств населення ». Відповідно купівлю автомобіля за 99 000 грн. навряд чи можна назвати підвищенням рівня життя населення.

Держфінінспекція, у своїй розгорнутій відповіді вказала, що КП не фінансується за бюджетні гроші, відповідно зазначені антикорупційні акти не поширюються на КП «Дільниця з благоустрою». Але пообіцяли, що обов'язково врахують зазначену інформацію під час наступної перевірки Ділянки Стаха.

Ця майже річна історія спробувати довести і притягти до відповідальності законним способом учасників «оборудки» з отримання міськрадою Тойоти наочно показує невдячність і юридичну безрезультатність такої роботи. Але з іншого боку, весь перелік заходів та звернень зі спробою розібратися в «Тойотах Соколова» та високий інтерес чернігівців до даного питання показує, що в Чернігові є громадськість, яка не залишить без уваги будь-яку думку чиновника про нецільове використання коштів.