В Україні зареєстровано 57000 корупціонерів

Станом на грудень 2012 року до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, внесено 5 тис. 700 рішень судів першої інстанції. Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України, такі дані надав Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Мін'юсту з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, який щороку відзначається у світі 9 грудня.

Як наголошується в повідомленні, за період функціонування реєстру, з 1 лютого по 1 грудня 2012 року, в Мін'юст надійшло понад 62 тис. запитів від державних органів, органів місцевого самоврядування з метою проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

За результатами розгляду таких запитів Мін'юстом були надані інформаційні довідки про наявність в Реєстрі відомостей про більш ніж сотні з тих осіб, які перевірялися. В цілому відомство отримало більше 350 запитів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України і Секретаріату Кабінету міністрів. Територіальними органами Мін'юсту було отримано понад 62 тис. запитів щодо наявності інформації в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

У прес-службі нагадали, що функції спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики відповідно до Указу Президента України тимчасово покладено на Міністерство юстиції України. У лютому 2012 року, відповідно до положень статті 21 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», Мін'юстом був введений і ведеться Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, до якого заносяться відомості про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень . Крім того, за допомогою реєстру забезпечується проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.