Кличко “ударив” по корупції

«УДАР»: Боротьбу з корупцією повинна контролювати опозиція. «УДАР» пропонуватиме колегам по опозиції вже в перші дні роботи нової ВР створити тимчасові слідчі комісії по вивченню фактів корупції у владі та фальсифікації результатів виборів. Про це в коментарі журналістам напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією, що відзначається 9 грудня, заявив лідер партії «УДАР» Віталій Кличко.
Також він висловив думку, що парламентський комітет по боротьбі з організованою злочинністю і з корупцією має очолити представник опозиції , фракція «УДАР» відстоюватиме цю позицію. «По-перше, цей комітет має контрольні функції, по - друге, якщо ним керуватиме представник провладної партії, то це нагадуватиме боротьбу бджіл проти меду», - вважає лідер «УДАРу».

Він нагадав, що попри численні матеріали в ЗМІ щодо конкретних фактів корупції у вищих ешелонах влади (як то: зловживання бюджетом, непрозорі тендерні закупівлі на користь потрібних структур, відверто лобістські рішення уряду), по жодній із порушених тем не було проведено розслідувань і не ухвалено кадрових рішень. Кличко також наголошує, що реальна боротьба з корупцією (а не з політичними опонентами) і удосконалення виборчого законодавства є однією з передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Лідер партії «УДАР», що вперше пройшла до ВР, розповів, що проекти відповідних постанов про створення двох ТСК вже підготовлено, і висловив впевненість, що в сесійній залі буде 150 голосів для підтримки цих ініціатив.

«Фактаж для роботи цих комісій зібрано, ми маємо десятки прикладів порушення виборчого закону під час кампанії і підрахунку голосів, а щодо корупції - то нинішня влада щодня дає нові приводи для роботи подібної комісії», - говорить Кличко.

При цьому важливим завданням він вважає не просто роботу ТСК, а те, аби їхні звіти взяли до відома правоохоронні органи і всі причетні до корупційних дій та до фальсифікації виборів понесли покарання. « Усвідомлюємо, що це буде складно, адже за часів попереднього парламенту робота більшості ТСК не мала жодних наслідків, але ми збираємося змінити цю практику», - наголошує Кличко.

Він підкреслив, що боротьба з корупцією є одним із ключових пріоритетів його політичної сили і нагадав, що у виборчій програмі «УДАР» обіцяв створити Антикорупційне бюро. Робота над цим законопроектом триває, до його обговорення партія планує залучити широке коло експертів.

За матеріалами прес-служби партії "УДАР"