Дорогий Віктор Федорович, 1.5 мільярда гривень – стільки коштує нинішній президент України

Чи існує корупція у вищих ешелонах влади? Влада не любить ділитися інформацією про те, у скільки платникам податків обходиться утримання президента Віктора Януковича і на що конкретно йдуть ці гроші.

Точно відомо, що будівельні та ремонтні роботи на території державних резиденцій фінансуються за рахунок бюджетної статті «будівництво та ремонт на пріоритетних об'єктах державного та регіонального значення», але що це за об'єкти, чиновники не пояснюють.

Єдине джерело інформації, який дозволяє зрозуміти, як витрачають гроші на утримання президента - «Вісник державних закупівель». З нього випливає, що в 2012 р. для забезпечення життєдіяльності Віктора Януковича і його клерків Державне управління справами, також відоме як ДУСя, і інші структури закупили на тендерах робіт, товарів і послуг на 635 млн грн. З 2010 р. на ці цілі витратили 1,42 млрд грн. Для порівняння, на утримання державної служби розвідки України в 2012-му з держбюджету витратили 531 млн грн.

Жоден тендер на будівництво та реконструкцію президентських об'єктів не був проведений за процедурою відкритих торгів. Всі торги проводилися за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника». Це дозволяло не витрачати час на пояснення з приводу вибору саме цього підрядника та не оприлюднювати технічне завдання тендера. Адже саме з цього документа стає зрозуміло, які саме роботи і матеріали замовлені. Це дозволяє судити про справедливість ціноутворення в кожному конкретному випадку і рівні розкоші на тому чи іншому об'єкті. Але не у випадку з президентом.

Сума витрат, і без того немаленька, не враховує ще й потенційну вигоду бюджету, упущену з вини президента і обслуговуючих його структур. Наприклад, держава могла продати чотири розкішні броньованих «мерседеса», вилучені митницею. Але замість цього Кабмін безкоштовно передав їх Держуправлінню справами. Держава могла продати або віддати в платну оренду 30 000 га мисливських угідь біля «Сухолуччя» під Києвом і 9000 га біля Ведмідь-гори в Криму. Замість цього заповідники були безкоштовно віддані на 49 років в користування «президентському» товариству мисливців і рибалок «Кедр».

Відпочинок в Карпатах - 81320000 грн.

Масова реконструкція державних резиденцій почалася незабаром після перемоги Януковича на президентських виборах. Причому покращували далеко не старі будови. Наприклад, резиденція «Синьогора» в селі Гута (Івано-Франківська обл.) Була побудована всього десять років тому зусиллями нині покійного Георгія Кірпи (міністра транспорту в 2002-2004 рр..).
За три роки президентства Януковича в реконструкцію «Синьогора» вже вкладено майже чверть мільярда гривень.

Тільки в цьому році з держбюджету пішло 30 млн грн. на будівництва так званого «гостьового будиночка», 24 млн грн. - На корпус для супроводжуючих осіб і ще 24 млн грн. - На так звану «альтанку», яка виявилася рестораном в якому Янукович планує відсвяткувати 2013 рік.

У скільки обійшлася «Синьогора»
Деякі статті витрат в 2012 р.

Обсяг фінансування (млн грн.)
Будівництво 77,85
Оплата комунальних послуг -  2,86
Всього витрачено у 2012 р. -81,32
Всього витрачено в 2010-2012 рр..- 245,72

За матеріалами Форбс в Україні