Таємниці виготовлення закордонного паспорту в Україні

Три рази на тиждень, а то і частіше я отримую телефонні дзвінки з усієї України з проханням надати інформацію щодо виготовлення закордонного паспорту. Дзвонити почали після того, як рік тому я написала на одному з полтавських сайтів коротенькі інструкції про те, як отримати закордонний паспорт за 407 грн. В той час, як вартість закордонного паспорту по всій країни коливається від 450 грн і до 700.

А чи змінилася ситуація через рік після того, як громадські активісти в Україні почали активну боротьбу проти переплат в паспортних столах. Ситуація змінилася. Але не на краще для звичайних громадян.

Працівники паспортних столів бояться рейдів активістів тому безпідставно забороняють вести відео зйомку, подекуди так нахабно, що навіть начальник паспортного столу у Полтаві силою випхав мене з кабінету.

Набула чинності постанова КМУ від 11 квітня 2012 року, що скасовує плату у розмірі вартості бланка та надбавки у сумі 25% такої вартості  під час надання послуг з оформлення закордонного паспорта.

Одже, вартість закордонного паспорту складає 170 грн – це розмір держмита. І не більше!

Здавалося б цілком законною є вимоги про сплаті вартості бланку паспорту – 120 грн. Проте, в закордонному паспорті вказано, що він є власністю держави. Виникає логічне витання «Чому я громадянин маю платити за власність держави?». Але в паспортних столах країни відмовляються виготовляти паспорт без цього платежу, мовляв не мають права. Мають! Це в суді довели Донеччани, які виграли суд, та ще раз підтвердили безпідставність стягнень плати за бланк паспорта.

Не менш загадковою в платіжці є сума 87 грн 15 коп – плата за послуги ВГІРФО, але ніхто не може надати нам чіткої відповіді, що є цими послугами. Але ще ніхто в суді цього платежу не скасував.

Всі інші платежі, які паспортний стіл надумав стягувати під час оформлення закордонного паспотру є взагалі абсурдними. Ніхто не може пояснити ні що вони включають, ні на який такий рахунок іх сплачують.

Тому будьте пильними не переплачуйте. А будуть питання то звоніть 050 953 91 20