На Житомирщині суддя попався на хабарі у 500 гривень

Працівники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю спільно з співробітниками територіального спецпідрозділу прокуратури області викрили у хабарництві заступника голови одного з районних судів Житомирщини.

Як з'ясувалося, у виробництві служителя Феміди знаходилося адміністративну справу стосовно водія, який передав право керування автомобілем п'яному людині (ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Хабарника, займаючи особливо відповідальне становище, міг значно знизити міру покарання і замінити тривалий термін позбавлення водійських прав на виплату штрафу, за що вимагав від порушника 500 грн.

І це не поодинокий випадок, коли працівник суду переступав закон. Правоохоронцями задокументовано й інші факти його незаконного збагачення.

Дії зловмисника попередньо кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.