Кому віддали мільярд гривень?

Про те, що іспанська Fenosa буде брати участь у проекті будівництва терміналу, неодноразово заявляли в Держагентстві з інвестицій та управління нацпроектами.

Ще 16 листопада Юрій Бойко заявляв, що Реалізація проекту LNG-термінал розпочнеться 26 листопада. Проект відкриє державі доступ до світового ринку зрідженого газу та нові можливості для співпраці в Чорноморсько-Каспійському регіоні

«Будівництво терміналу починається 26 листопада і завдяки залученню новітніх технологій роботи проходитимуть швидко. Це буде плавучий завод, до якого підходитимуть танкери, що дасть можливість значно прискорити сам процес будівництва і отримання газу», - сказав Міністр.

Вже цього місяця ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» починає перший етап будівництва газопроводу для підключення терміналу до газотранспортної системи України.

Потенційними постачальниками скрапленого газу до України визначено Єгипет, Алжир, Нігерія, Катар, Азербайджан та Туркменістан.

Будівництво плавучої установки для регазифікації і зберігання газу, планується завершити у 2015 році. Це дозволить Україні закуповувати до 5 млрд куб. м газу на рік за цінами, значно нижчими, ніж коштує за імпортний російський газ зараз.

Спорудження наземного терміналу з приймання скрапленого газу, який матиме можливість розвантажувати великі СПГ-танкери, дозволить Україні отримувати 10 млрд куб. м скрапленого газу щорічно вже з 2018 року.

Нагадаємо, що дану угоду у понеділок, 26 листопада, офіційно в присутності Прем'єра Миколи Азарова та Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка підписав голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів.

 

А вже сьогодні, 28 листопада Іспанська компанія GasNaturalFenosa спростувала інформацію про підписання угоди щодо участь у будівництві LNG-терміналу в Україні

Іспанська компанія GasNaturalFenosa заявляє, що не знає  людину, яка від їхнього імені підписала угоду з Україною щодо управління консорціумом з будівництва LNG-терміналу на 1,1 млрд дол.

«Компанія не очолює консорціум з розвитку LNG-терміналу і не має представників, які працюють над цим проектом в Україні», - повідомив представник прес-служби компанії Луїс Алонсо Мартінес. У GasNaturalFenosa також додають, що не розглядають можливість участі в цьому проекті.

У свою чергу глава держагентства Владислав Каськів повідомив, що здивований повідомленням компанії. «Угода від Gas Natural Fenosa підписав представник компанії Хорді Сарда. Нам, безумовно, шкода, що в компанії вирішили переглянути домовленості. Причини рішення нам невідомі», - зазначив пан Каськів.

Отже, кому Каськів подарував один мільярд гривень?