У Миколаївському університеті імені Сухомлинського виявлено порушень фінансової дисципліни на 23 мільйони 709 тис. гривень

Державної фінансової інспекцією в Миколаївській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського за період з 1 червня 2010 р. по 30 вересня 2012 року. За результатами ревізії виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 23000000 709000 гривень, повідомляє Прес-служба Держфінінспекції в Миколаївській області.

Так, ревізією виявлено порушення чинного законодавства в частині невиконання 192 випускниками, які отримали педагогічну освіту за кошти державного бюджету, умов договорів про підготовку фахівців і неотработкі ними за напрямками в навчальних закладах області протягом трьох років. Внаслідок неявки і неотработкі молодими фахівцями в навчальних закладах області та невідшкодування ними вартості навчання державним бюджетом недоотримано коштів на загальну суму 7 млн. 732 тис. грн.

Також допущено порушення нормативно-правових актів та при формуванні доходів спеціального фонду установи щодо заниження вартості навчання студентів, зарахованих на навчання за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб та надання платних освітніх послуг на безоплатній основі, що призвело до недоотримання спеціальним фондом навчального закладу доходів відповідно 152 , 3 та 55 тис.грн.

В порушення бюджетного законодавства оплата праці професорсько-викладацького складу, який залучався до надання платних освітніх послуг, проведена за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету, що призвело до зайвого витрачання коштів загального фонду на суму 3 млн. 603 тис. грн.

Не дотримувалося законодавство і при нарахуванні та здійсненні операцій з оплати праці сумісникам за фактично невідпрацьований час, в результаті чого завищено витрати з оплати праці на загальну суму 6,9 тис.грн.

У той же час, внаслідок порушення Закону України «Про вищу освіту» 12 науково-педагогічним працівникам закладу встановлений завищений обсяг педагогічного навантаження і занижений розмір заробітної плати на загальну суму 26,8 тис. грн.

Не дотримано терміни повернення цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, визначених відповідним нормативно-правовим актом, що призвело до непогашення вісьмома одержувачами цільового пільгового державного кредиту на суму 13,6 тис.грн. і відсотків за користування ним на суму 8,2 тис. грн.

За результатами ревізії до закладу застосовані заходи впливу щодо зупинення операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, на 22 посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Керівнику установи направлені вимоги про усунення порушень, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України проінформовано про призупинення операцій з бюджетними коштами.

Інформація про результати ревізії направлено до прокуратури області.