На Дніпропетровщині чиновників викрили в корупції. За хабарі вони незаконно роздали 124 ділянки – 27, 23 Га, на 5,5 млн. грн.

У Дніпропетровській області начальник відділу Держкомзему одного з районів, голова сільради, голова та секретар земельної комісії цієї ж ради незаконно вивели з власності держави 124 земельних ділянки площею 27,23 гектара, вартістю понад 5,5 мільйона гривень.

За інформацією прес-служби прокуратури Дніпропетровської області, голова та секретар земельної комісії незаконно склали і видали завідомо неправдиві документи - рішення сесії сільради про передачу у власність громадянам 124 земельних ділянки. Голова сільради, знаючи, що громадяни із заявами про видачу їм земельних ділянок не зверталися, а рішення про відведення цих ділянок сесією сільради ніколи не приймалися, зазначені документи підписав.

"Всі ділянки знаходилися за межами населеного пункту, тому повноважень на розпорядження ними голова сільради не мав. На основі даних документів були видані 124 державних акта на право власності на земельні ділянки. Начальник відділу Держкомзему, зловживаючи службовим становищем, підписав.

Крім того, прокуратурою області спільно з УДСБЕЗ ГУМВС області задокументовано отримання начальником відділу Держкомзему хабара в сумі близько 5 тисяч доларів США.

Прокуратура Дніпропетровської області завершила розслідування і направила до суду кримінальну справу за обвинуваченням начальника відділу Держкомзему одного з районів області в одержанні хабара службовою особою, яка займає відповідальне становище та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за частиною 3 статті 368 і частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України , голови сільради у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах і службовій підробці, що спричинило тяжкі наслідки частини 5 статті 191 та частиною 2 ст.атьі 366 КК.

Звинувачення пред'явлене голові і секретарю земельної комісії у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки та використанні підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб за частиною 5 статті 191, частиною 2 статті 366 та частиною 3 статті 358 КК України .

Санкціями зазначених статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. До суду начальник відділу Держкомзему випущений під заставу, голова сільради перебуває під підпискою про не виїзд, голова та секретар земельної комісії утримуватись під вартою.