Колишній начальник Південної митниці, в кабінеті якого знайшли $ 870 тис. пішов на підвищення він став радником голови Держмитслужби України

Колишній глава Південної митниці Олександр Вдовиченко, в кабінеті і службовому гаражі якого знайшли більше $ 870 тисяч, замість в'язниці пішов на підвищення. За наявними даними, початок скандалу з виявленням $ 870 000 поклала інший інцидент.

28 вересня начальника митного поста Одеса-Вантажна та інспектора затримали на місці злочину на хабарі в $ 3300, яку вони отримали за проходження без оформлення вагонів з металовиробами. Затримані дали свідчення, що гроші призначалися начальству.

У відношенні митників прокуратурою області було порушено кримінальну справу за ст.368 ч.3 - одержання хабара в особливо великих розмірах. Проте вже через тиждень митників відпустили на підписку, причому начальник митного поста сплатив за свободу заставу в 50 тисяч грн.

2 жовтня був проведений обшук у Вдовиченка, а на наступний день його звільнили з посади глави Південної митниці. За інформацією ЗМІ, чиновник пішов у відпустку. Кримінальної справи відносно нього не порушили, але у відношенні Вдовиченко почалася перевірка.

При цьому джерела Держмитслужбі відзначили, що Вдовиченко пішов на підвищення: "Після того, як його зняли з посади, він зайняв пост радника глави Держмитслужби". $ 870 тисяч, знайдені під час обшуків, поки залишаються у слідства в якості речового доказу.