Двоє митників за “швидкі Тимошенко” отримали по три роки

При митному оформленні автомобілі незаконно класифікували як транспортні засоби медичного призначення. Двох працівників Київської регіональної митниці засудили до 3 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік за порушення при розмитненні автомобілів "Оpel Combo" за часів прем'єрства Юлії Тимошенко. Як повідомляє прокуратура Києва, Солом'янський райсуд столиці виніс вирок працівникам митниці, "через службову недбалість яких до державного бюджету не надійшло понад 9 млн грн.".

"Начальник і інспектор відділу Київської регіональної митниці у 2009 році під час митного оформлення автомобілів" Оpel Combo "прийняли незаконне рішення про їх класифікації як транспортних засобів медичного призначення, що дало можливість зменшити розмір митних та інших податкових платежів", - йдеться в повідомленні.

"На підставі виданого ними рішення під час розмитнення 1000 автомобілів" Оpel Combo "не було донараховано і не сплачено понад 7,1 млн грн ввізного мита, 1,5 млн грн податку на додану вартість та 465 тис. грн акцизного збору", - відзначає прокуратура. Відомство підкреслює, що "державна реєстрація автомобілів" Оpel Combo "як вироби медичного призначення не проводилася, свідоцтво про державну реєстрацію не видавалося". За висновками ДП "Український медичний центр сертифікації", зазначені автомобілі не можуть бути визнані виробами медичного призначення, оскільки не відповідають вимогам державного стандарту: "не мають жодного спеціалізованого медичного приладу або обладнання і не пристосовані для транспортування хоча б однієї людини на ношах".

Державна митна служба вирішення київських митників про класифікацію транспортних засобів за кодом виробів медичного призначення визнала неправомірним та відмінила. "За вироком суду обидва посадових особи Київської регіональної митниці засуджено за ч. 2 ст. 367 КК України і їм призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік, а також вони позбавлені права займати посади, пов'язані з виконанням функцій представників влади, на 1 рік ", - інформує прокуратура.

Раніше Генпрокуратура порушила справу за фактом порушення законодавства службовими особами Кабміну у 2009 році під час закупівлі 1000 вантажопасажирських автомобілів Оpel Combo під виглядом автомобілів швидкої медичної допомоги. Зокрема, справа про "швидких" була порушена проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко - відповідну постанову їй вручена 27 січня 2011 року. Генпрокуратура стверджувала, що уряд Тимошенко "незаконно змінило перелік медичного обладнання автомобіля", а ввезені автомобілі "використовувалися у передвиборчій кампанії кандидата на пост президента Тимошенко шляхом розміщення на них напису" Програма уряду Тимошенко "та інших агітаційних написів". Також справу було порушено проти митників.