Нардеп від “УДАРу” намагався привласнити 150 тисяч доларів

Вищий спеціалізований суд зобов'язав новообраного народного депутата  від   партії «УДАР» Ярослав Гінку повернути позичені в людини 150 тисяч доларів. Ці гроші тоді ще депутат Львівської міської ради два роки тому позичив у Петра Лозинського, а потім відмовився віддавати. Про це написав журналіст газети "Експрес" Богдан Куфрик.

Факт позики у цiй справi пiдтверджував ретельно оформлений та нотарiально посвiдчений договiр. За курсом, встановленим Нацбанком на день посвiдчення договору, сума в еквiвалентi становить 150 тисяч доларiв. Але через вiсiм мiсяцiв позичальник Ярослав Гінка вирiшив, що виконувати умови договору не буде. А вiдтак 28 грудня 2010 року Гiнка звертається з позовом до районного суду iз заявою... про визнання договору позики недiйсним. Та ще й вимагає... компенсацiю моральної шкоди в розмiрi 20 тисяч гривень!

"Тобто, щоб не повертати позиченi в Петра Лозинського грошi, Ярослав Гiнка вирiшує вдатися до судових трюкiв. У позовнiй заявi пан Гiнка заявляє, що "договiр позики було укладено мною пiд впливом насильства з боку Лозинського П. М. та його жiнки, Лозинської I. М., пiд психiчним тиском та впливом тяжкої для мене обставини, на вкрай невигiдних умовах... Даний договiр я був змушений укласти зi страху, оскiльки мiг втратити родинний бiзнес". А от моральнi збитки позивач оцiнював у 20 тисяч гривень, бо "завдано душевних страждань... У результатi вищезазначених дiй рiзко погiршився стан мого здоров'я, постiйнi головнi та серцевi болi, я постiйно перебуваю у станi стресової напруги, вiдчаю щодо неможливостi негайно спростувати правочин, який мене ганьбить"", — пише Куфрик.

Два роки тривали суди. Два роки Петро Лозинський боровся за повернення грошей, якi вiн позичив вiдповiдно до нотарiально посвiдченого договору. Й ось тепер суд у справі поставив  крапку.

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ залишила чинним рішення райсуду та обласного апеляційного суду, яким вiдмовила у задоволеннi позову народного депутата Ярослава Гiнки, котрим вiн намагався визнати недiйсним договiр позики, згiдно з яким позичив 1 мiльйон 188 тисяч гривень.

До речі, на запитання "Експресу", чи не соромно Віталію Кличкові за таких однопартійців, як пан Гінка, відомий боксер два місяці тому відповів: "Є звинувачення, він пішов до суду, і щодо цих звинувачень хочу одержати чітку відповідь. Вони мають чи ні під собою підстави. Я з ним особисто говорив на цю тему, він каже: "Будь-яке рішення суду я готовий виконати". Але він сподівається, що це судове рішення буде на його користь", — заявив Віталій Кличко.

"Депутат Гінка програв. Цікаво лише, як він повертатиме 150 тисяч доларів, якщо у декларації зазначив, що за минулий рік заробив 9 776 гривень?" — риторично запитує журнілст.

Нагадаємо, Ярослав Гінка був №20 у списку партії "УДАР" Віталія Кличка на виборах до Верховної Ради 2012 року.