Миколаївський протитуберкульозний диспансер «відвів» півмільйона гривень у держави

За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності в міському протитуберкульозному диспансері м. Миколаєва, проведеної Держфінінспекції в Миколаївській області, встановлено порушення фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму понад півмільйона гривень. Контрольними заходами охоплено період з 2010 по 2012 роки.

Слід зазначити, що міський протитуберкульозний диспансер м. Миколаєва є однопрофільних і спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом охорони здоров'я і входить до складу мережі установ та організацій, які отримують кошти місцевого бюджету, що суперечить вимогам Бюджетного кодексу України, оскільки спеціалізована установа має утримуватися за рахунок коштів обласного бюджету. Те, що в закладі не надто стурбовані режимом економії бюджетних коштів, показала ревізія.

Зокрема, встановлено, що в структуру диспансеру зарахований неіснуючий денний стаціонар на 15 ліжок з чисельністю 1,25 ставки лікаря і двох ставок середнього медперсоналу, адже при обстеженні приміщень закладу та проведеної інвентаризацією не виявлено зазначеного структурного підрозділу. Незважаючи на це, на його утримання витрачено понад 220 тис. грн міського бюджету.

Проведеними в ході ревізії інвентаризацією, контрольним обміром земельної ділянки та зіставленням його кордонів з державним актом на право постійного користування виявлено розбіжність в обсязі 36,84 кв.м, які фактично перебувають у власності фізичної особи, що свідчить про незаконне відчуження частини земельної ділянки.

Також встановлено ряд порушень в результаті безпідставної виплати працівникам доплати за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці без проведення в установленому порядку атестації робочих місць, завищення розміру посадових окладів у результаті невірного визначення кваліфікаційної категорії, незаконного нарахування та доплати за суміщення, що призвело до збитків міського бюджету на загальну суму майже 48 тис. грн.

Крім того, встановлені порушення у веденні бухгалтерського обліку при оприбуткуванні вартості основних засобів з урахуванням сум ПДВ та заниження балансової вартості приміщень та інших товарно-матеріальних цінностей, які призвели до заниження їх вартості на загальну суму 46,6 тис. грн, а також виявлені надлишки товарно-матеріальних цінностей на суму 9,6 тис.грн.

За результатами ревізії об'єкту контролю направлено попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з обов'язковими вимогами щодо усунення порушень та посилення внутрішнього фінансового контролю за використанням бюджетних коштів та дотриманням бюджетної дисципліни, 9 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та оштрафовані.

За порушення бюджетного законодавства до об'єкта контролю застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, перед департаментом фінансів Миколаївської міської ради ініційоване питання приведення видатків на утримання спеціалізованої установи у відповідність з нормами Бюджетного кодексу України та призупинення бюджетних асигнувань.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Миколаєва.

За матеріалами Держфінінспекції в Миколаївській області