Віце мер Мелітополя, колишній міський прокурор – Леонід Василенко піймався на хабарі у 18 тис. грн.

Затриманий підозрюється в тому, що разом з начальником комунального підприємства міської ради отримав хабар за сприяння в безперешкодному роботі компанії, що здійснює пасажирські перевезення. Проти підозрюваних порушено справу за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу (одержання хабара у великому розмірі).

Насправді корупційний скандал розгорівся ще 12 листопада. Саме в цей день на гарячому був затриманий керівник КП «Мелітопольський асфальтобетонний завод» Іван Чаусов. Один з перевізників передав йому в цілому 18 тис. гривень (частина суми, за деякими даними, була в доларах США). Але Іван Серафимович повинен був виступити тільки посередником, оскільки гроші призначалися заступнику мера Леоніда Василенко, минулого прокурору міста Мелітополя. Тому в той же день було проведено обшук в його робочому кабінеті, але, наскільки відомо, нічого компрометуючого там виявлено не було.

А за версією директора приватної фірми, Леонід Іванович ще влітку цього року почав вимагати у нього хабар за випуск на лінію пасажирського транспорту без укладення договорів з виконавчою владою, але з гарантією відсутності будь-яких перевірок. Оцінив чиновник такого роду послугу відразу в 100 доларів за один автобус, а пізніше його «апетит» зріс, і потрібні були додаткові суми. Зібрану «данину» перевізник повинен був віддати директорові транспортного підприємства, а той вже по ланцюжку вище. Так це було чи ні, належить з'ясувати слідству, оскільки прокуратура Запорізької області порушила кримінальну справу за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України («одержання хабара в особливо великому розмірі») стосовно обох фігурантів.

Додамо, що директор асфальтобетонного заводу перебуває під вартою, а запобіжний захід для заступника міського голови поки не обрано. У виконкомі інцидент коментувати не поспішали, тільки відзначали: з 12 по 23 листопада Леонід Василенко знаходиться в тарифній відпустці. Тільки в неділю, 18 листопада, після презентації журналу «Найкрасивіші жінки Мелітополя» мер Сергій Вальтер, відповідаючи на запитання журналістів, назвав затримання Івана Чаусова і звинувачення на адресу Леоніда Василенко провокацією.

Є і ще один цікавий момент: з початку листопада у Мелітополі якраз загострилася транспортна проблема. У відповідь на перевірки перевізників з боку ДАІ, вони масово не вийшли на маршрути, тим самим спровокувавши збій у перевезенні пасажирів. Першого, другого, а потім 6 листопада люди спізнювалися на роботу і були вимушені або користуватися послугами таксі, або ходити пішки, або подовгу чекати автобусів, які працювали легально, в звичайному режимі.

У відповідь міська влада зібрала керівників підприємств і заявила, що вся подія дає підставу для розірвання договорів. Для більшої переконливості мер Мелітополя Сергій Вальтер заявив, що близько десяти іногородніх фірм готові зайти на ринок пасажирських перевезень і якісно його обслуговувати. Градоначальник також пообіцяв посилити автопарк комунального підприємства, яке було створено як альтернатива приватним перевізникам. Як знати, може це обставина зіграла певну роль в розкритті факту корупції?!

Нагадаємо, Леонід Василенко, в минулому прокурор міста Мелітополь, є членом команди нинішнього мера Мелітополя від Партії регіонів Сергія Вальтера, який має чотири судимості, куплений диплом - ось деякі дані про які стало відомо в ЗМІ.

Нагадаємо, Леонід Василенко, в минулому прокурор міста Мелітополь, є частиною команди нинішнього мера Мелітополя від Партії регіонів Сергія Вальтера, який має чотири судимості, куплений диплом - ось деякі дані про які стало відомо в ЗМІ.