Мікрорайон Національного відродження!

Тернопіль завжди хвалили за чистоту та багато зелених парків. А вони з’явились саме тому що дерева в них посадили жителі міста.

Пригадую розповідь матері, як вони студенти, в той час у 1978 році садили берізки у Комсомольському(попередня назва) парку. Приємно мабуть було їм молодим у ті роки гуляти парком де все було зроблено власними руками.
Досить часто ходили ми всі сім’єю на різні свята, такі наприклад як День Зими, або просто покататись на Чортовому колесі. Деколи у парку зупинявся чеський Луна Парк або Звіринець.
Пройшло досить багато років, змінилась влада на Україні, помінялись декілька разів керівники міста. Перейменували парк з Комсомольського на Парк національного відродження. Збудували навіть для концертів та святкувань Співоче Поле. Та на жаль з того що видно зараз немає зацікавлених у розвитку чогось нового у парку надалі. Нема кому встановлювати атракціони (ті що є вже мабуть вичерпали свій ресурс), робити дійсно щось для міста та людей. Все ж дуже багато тут відпочиває сімей та прогулюються матері з дітьми. Мало б це бути пріоритетним завданням для влади.
Та на жаль доходить вже до того що починають цей парк з різних сторін знищувати, затискати якимись новими будовами, гаражами, заправками. Мова ж йде про 54 Га землі у екологічно чистому районі міста. Не цікавить нікого розвиток міста вшир, розбудова та проведення комунікацій до навколишніх сіл. Стараються забудувати все до кожного вільного метра, у місті. Як кажуть бізнес є бізнес.

Правдами та неправдами (останнє швидше за все) виготовляють документи на будівництво, вирубують дерева, огороджують парканом і все - площа відпочинкова перетворюється на житлову. Далі будують будинки, гаражі, дороги для автомобілів мешканців, смітники та все що аж ніяк не сумісне з парком та відпочинком.

Звичайно не ці теперішні керівники приймали колись рішення про закладення парків та насадження дерев та рослин. Як наприклад то Парк «Національного відродження» налічує біля 60-ти видів дерев та кущів.

Ось і в черговий раз, а саме 7 листопада з 8 години ранку у парку з’явились люди з сокирами та пилами, під охороною міліції. Та почалась вирубка дерев. Готувалась нова будівельна площадка. І вже до обіду стояв паркан. Як запевнили будівельники з документами у них все гаразд! Мабуть керівники міста знову готують покращення.

Був один період коли я протягом 2-х років проживав за кордоном. Як випадала можливість відпочити то їхали за 60 км з міста щоб було тихо, чисто і серед дерев. Дуже сподіваюсь що нас це не чекає.