Мер міста Ніжин засуджений до 6 років в’язниці за хабар у 60 тыс. доларів

Новозаводський суд Чернігова 9 листопада виніс вирок у справі про отримання Ніжинським міським головою Михайлом Приходько хабара в сумі 60 тис. дол. За інформацією в прес-службі прокуратури Чернігівської області, Ніжинський міський голова визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 368 Кримінального кодексу України, та судом першої інстанції засуджений до 6 років ув'язнення з конфіскацією майна та до 3 років позбавлення права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

Брат Михайла Приходька - Віктор, у справі проходив як співучасник злочину, згідно з вироком суду, засуджений до 4 років ув'язнення з випробувальним терміном 2 роки. Сторона звинувачення, представлена обласною прокуратурою, вимагала для МіхаілаПріходько за вчинення злочину покарання у вигляді 11 років ув'язнення. "Вирок суду не набрав чинності і Приходько може виконувати обов'язки міського голови. Питання про апеляцію з боку прокуратури вирішується". Суд залишив для Михайла Приходька запобіжний захід - підписку про невиїзд. Місцеві ЗМІ повідомляють, що Михайло Приходько після засідання суду заявив про свій намір оскаржити це рішення.

Ніжинський міський голова Михайло Приходько був затриманий слідчими Генпрокуратури України в грудні 2008 року за підозрою в отриманні хабара в сумі 60 тис. дол. за передачу однієї з київських фірм банного комплексу. Головним слідчим управлінням Генпрокуратури України було порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара).

Кілька місяців М.Приходько перебував у Київському СІЗО. У квітні 2008 року був звільнений під заставу. Розгляд справи в Новозаводському суді Чернігова триває з грудня 2010 року. М.Приходько керує Ніжином з 1994 року (тоді він був головою міської ради та виконкому міста). У 1998, 2002, 2006, 2010 роках він переобирався Ніжинським міським головою.