У Чигирині «прорізався» Зубик. Скуповує виборців

Так-так, саме той Володимир Зубик, з якого почалися у Верховній Раді  переходи «тушок» із лав помаранчевих  до біло-голубих. І саме той, який затято відхрещувався від компанії  «Лівела», що завозила в Україну нафтопродукти і не платила ні акцизів, ні мита, ні податків. Через це (з мовчазної згоди уряду Азарова)  державний бюджет втратив щонайменше 3 мільярди гривень.

Нині все змінилося. Ні-ні, не подумайте, що Зубик повернувся до БЮТ, за списками якого потрапив у парламент у 2006 році, чи розкаявся і сплатив податки.  Змінилося все в іншому питанні.  Депутат  від правлячої партії  Зубик  визнав нарешті свою причетність до нафтового бізнесу.

Попри статус народного депутата, який забороняє суміщати депутатський мандат з бізнесовою діяльністю, пан Зубик, який вирішив балотуватися подалі від Львова та  Києва, де його знають з не найкращого боку, а  по 195 округу (це частина Черкащини), зовсім недавно вихвалявся перед виборцями (аякже ж – товар ліцом треба показати), що він є власником багатьох комерційних структур.  І одна з них – лідер серед імпортерів нафтопродуктів. Однак назву її  Зубик не сказав.

«- Завозим 80-110 тысяч тонн нефтепродуктов, - разоткровенничался Зубик. - В одном эшелоне – 2,5 тысяч тонн. Также есть перевозчики нефтепродуктов, корабли. По 5 тысяч тонн. Представляете! Такая «дуреха» – 150 метров. Так вот: таких продуктов приходит в Украину около сотни тысяч. Моя кампания занимает в стране первое место по объемам завоза нефтепродуктов. Иногда я оказываюсь на втором месте - после «Привата», - цитує Зубика черкаський сайт «Провінція».

І хоч назву крутої фірми, яка возить бензин «150-метровими дурьохами»,  депутат-регіонал не назвав, однак не відмовив собі в задоволенні похвалитися чималими статками і помахати ними перед носом сільських виборців, зубожілих від «покращення та стабільності».

Гроші від Зубика - новина №1 у селі Тінькi. Фото Вероніки Палій

«Я приду в каждое село и оставлю в нем минимум 5 тысяч долларов. Это будет ремонт, детская площадка, дополнительные транспортные маршруты. Какой-то монастырь говорит, что нужно 65 тысяч долларов. Какой-то ремонт в следующем селе – 10 -12 тысяч долларов. Ну, наверное – 3, 4, 5 миллионов долларов я на округе оставлю».

І вже роздає. Латає  дірки у «покращенні», що настало в результаті роботи  владної команди регіоналів, до якої і він також належить.  Засіває щедро і ще щедріше обіцяє.  На Черкащині Зубика називають найзаможнішим «парашутистом», який на цих парламентських виборах висадився на зовсім чужій для нього території.  Народився на Галичині, там провадив бізнес.  Останні 6 років мешкає у Києві.  У Чигиринському районі, де від Партії регіонів балотувався непопулярний у народі заступник губернатора Головко, появу самовисуванця  Зубика (його причетність до Партії регіонів ретельно приховується!)  з величезними грішми люди сприйняли як диво господнє, послане їм небесами.   «Ангели» від Зубика  з корупційними грішми (нібито від благодійного фонду) для підкупу виборців  дійшли навіть до тих кутків, про існування яких забула влада, і  де давно не ступала нога  опозиційних політиків. Схема роботи така: десант з тугим гаманцем, висадившись у селі, зупиняється в одній із хат і припрошує туди всіх, хто хоче отримати гроші взамін на голос за Зубика.  І ось тобі маєш – 150 гривень + розписку-обіцянку ще на 150 гривень, які видадуть після виборів, якщо цей кандидат переможе. І люди йдуть. Масово. Але це ще не все.

10 тисяч гривень на церкву в кожному селі, 2 тисячі на ремонт даху будинку культури чи школи і т.д. і т.п…

Гроші ллються рікою. Підкуп виборців явний. Однак зафіксувати його нема кому.  Нащадки гайдамаків та героїчних і гордих холодноярців щасливо приймають всі ті дари. Як належне.  «А чому б і ні?», - питає мене вчителька однієї із шкіл району, яка ще недавно казала про ненависть того краю до Партії регіонів, що загнала всіх вчителів та лікарів  у свої лави і примушує платити партвнески.  «Всі інші кандидати, які приїздили на зустрічі з виборцями, нам нічого не привезли, а Зубик он скільки грошей вкинув у район. І обіцяє й далі це робити, якщо його оберуть».

Відповіддю на моє питання «А чому депутат має давати гроші, а не писати закони?», було німе здивування.  Бо так звикли. І навряд чи в цій ситуації найбільш винним є народ.  Зубик нині богує у тих селах, які на Чигиринщині називають «Юліними», бо у багатьох із них за Тимошенко голосувало понад 70% виборців.

Нині там «Батьківщиною» і не пахне.  Лідер у тюрмі, її заступники-наступники – в телевізорі,  а місцеві активісти - хто де?  Втім, що тим місцевим залишається робити, якщо навіть їм ніхто не пояснив, що  кандидат від ПР зняв свою кандидатуру на користь Зубика тому, що саме Зубик відряджений  «смотрящім» від ПР  на багатий чорноземами аграрний округ.  Бо попереду – черговий вирішальний дерибан – земельний.

Вероніка Палій.